Top 5 – kļūdas

Visu laiku top pieci kļūdu saraksts, no kā ir jāuzmanās , un ik pa laikam  pat dažkārt eksperti pieļauj. Ja vēl neesat pieļāvis nevienu kļūdu no šīm uzskaitītām, tad tas ir tikai laika jautājums.

1 – Nepareizi kartes nolasīšana

Karšu lasīšana ir visai grūts uzdevums, un to mēdz apgrūtināt slikti laika apstākļi. Vienalga, cik labi spēj orientēties kartē, šo kļūdu pieļauj ikviens, un pat paši labākie. Par šādu kļūdu nevajag daudz pārdzīvot, tā gadās, nākamo reizi centies vienkārši nepieļaut tādu pašu kļūdu.

2 – Kontroles punktu pazaudēšana

Tas var patiešām satraukt. Orientēšanās sacensībās ir obligāti jāatrod visi kontroles punkti, pretējā gadījumā, Jūs būsiet izslēgts. Man reiz vienās sacensībās 3.-4. kārtai bija palicis aptuveni 100m, bet 4.-5. kārtai 2,5 km. Es biju tik aizņemts, skatoties uz maršruta izvēlē, skriet pa taisno, vai apkārt, ka pilnībā zaudēju laika izjūtu, un steigā aizmirsu vienu no kontroles punktiem. Par laimi, es attapos salīdzinoši ātri, un man nebija jāskrien tik liels gabals atpakaļ.

3 – Kontroles punkta apraksts

Katram kontroles punktam ir apraksts, lai vieglāk saprastu, vai esam nonākuši pie pareizā puntka. Viss, kas jums jādara, ir jāpārbauda kontroles apraksts. Daži civlēki šim aprakstam nepievērš lielu uzmanību, un bieži pieļauj kļūdu sajaucot kontroles punktus. Lasot kontroles aprakstus, Jūs mazliet zaudēsiet laiku, bet tas būs vienalga mazāks, ja gadījumā saujauksiet kotroles punktus.

4 – 180 ° kļūda

Šīs jaukās režģa līnijas kartē padara lietas daudz vieglākas. Bultas atrodas uz ziemeļiem, tāpat arī bulta atrodas uz kompasa. Es ietektu, ikvienam, kurš vēlas nodarboties ar orientēšanos, iziet kursu, lai vieglāk šīs lietas liktos.

5 – Atrasties ne tajā teritorijā

Viena no kļūdām ko pieļauj dalībnieki, ir iemaldīšanās citā teritorijā. Tas var radīt lielu apjukumu, bet galvenais tajā brīdī ir kārtīgi apdomāties. Atceriet, Jums viemēr ir jābūt līdzi svilpei, gadījumā, ja apmaldieties.

Katrs reiz pieļauj savu kļūdu, un no tām vajadzētu mācīties. Neviens sporta veids nevar pastāvēt bez neveiksmēm, dažkārt pat var pasmieties par to kā ir gājis. Pieredzei ir liela nozīmē, un to var iegūt tikai mēģinot!