Riepu kalkulators – palīgs, izvēloties piemērotākās riepas savam spēkratam!

Gada aukstajam laikam tuvojoties noslēgumam, nepieciešams sākt plānot vasaras riepu iegādi, ja iepriekšējās sevi ir nokalpojušas. Kā ziemas, tā vasaras periodos riepu izvēle ir svarīgs process, jo tas būtiski ietekmē drošību, pārvietojoties pa ceļu. Ja vēlies iegādāties tādas riepas, kā iepriekš, tad būtisku problēmu nav, tomēr situācijās, kad spēkratam plāno montēt cita izmēra ratus, var rasties jautājumi. Lai atvieglotu šādu riepu iegādes procesu, Aprekins.lv piedāvā ērtu rīku – riepu kalkulatoru. Kas ir riepu kalkulators, kā tas darbojas un kāpēc tas var būt noderīgs? Lasi un uzzini!

Izvēloties riepas, optimālākais variants būs ražotāja noteiktais, jo tas darīts ar nolūku – padarīt pārvietošanos vieglāku un galvenokārt drošāku. Taču tas nenozīmē, ka drīkst transportlīdzekli aprīkot tikai un vienīgi ar ražotāja noteikto izmēru riepām. Auto riepu kalkulators ļauj noteikt atšķirības starp izmēriem un pielāgot citus parametrus, izvēloties jaunās riepas.

Mašīnu riepas

Rīks, lai atvieglotu izvēli

Riepu izmēru kalkulators un citi ir pieejamie ir interneta bezmaksas rīki, kuru izvēlas izmantot daudzi lietotāji. Kāpēc? Jo riepu kalkulatora lietošana ir:

 1. vienkārša. Svarīgi, ka ar šādu rīku nav nepieciešams apgūt fizikas likumus vai pētīt specifikācijas, vien ievadīt nepieciešamos parametrus un iegūt aprēķinus;
 2. ātra. Ņemot vērā formulu, pēc kuras darbojas interneta rīks, tā lietošana ir ātra. Veicami vien daži vienkārši soļi, un aprēķins notiek dažu sekunžu laikā;
 3. izdevīga. Ņemot vērā, ka aprēķināt var ātri un vienkārši, tas ietaupa gan laiku, gan citus resursus.

Kādi ir šie parametri, ar kuru palīdzību iespējams aprēķināt riepu izmērus? Lasi raksta turpinājumu un uzzini!

Riepu kalkulators – iespēja veikt ātrus aprēķinus!

Ar riepu kalkulatora palīdzību aprēķinu veikšana ir atvieglots process, kā rezultātā neilgā laikā noskaidrot vēlamo. Riepu kalkulatorā iespējams veikt aprēķinus dažādiem parametriem, ja vēlies mainīt riepu izmērus. Kādi ir parametri?

 • Diametrs riepai.
 • Augstums protektoram.
 • Apkārtmērs riepai.
 • Profila augstums. 

Šī iemesla dēļ to mēdz saukt par riepu izmēru kalkulatoru vai riepu augstuma kalkulatoru. Eksistē arī nedaudz citādāki kalkulatori – kalkulators pēc auto markas, kurā nepieciešams ievadīt auto marku, modeli, ražošanas gadu un dzinēju, taču šāds aprēķins ir vispārējs un tiks piedāvāti visi iespējamie varianti, kas apgrūtinās Tavu izvēli. Bet kā lietojams auto riepu kalkulators un kur to iespējams atrast?

Riepu kalkulators – izmanto, kad vēlies!

Šis elektroniskais rīks ir pieejams ikvienam internetā. Ir vairākas mājaslapas, kuras piedāvā detalizētākus vai mazāk detalizētus riepu kalkulatorus, tostarp Aprekins.lv, un to lietošana ir vienkārša:

 • izvēlies kādu no pieejamajiem kalkulatoriem un atver to;
 • kalkulatorā ievadi nepieciešamos parametrus – riepas platumu un augstumu, diska diametru;
 • spied “aprēķināt” un apskati rezultātus.
Mašīnu riepas

Bet ko der atcerēties, izvēloties jaunas riepas?

Atceries, ka nevar katram trasnportlīdzeklim uzmontēt tādas riepas, kādas vēlies. Izvēloties riepas, ņem vērā, ka:

 • maksimāli pieļaujamā starpība, mainot ražotāja noteiktās riepas uz citām, ir 2-3% apmērā. Ja riepu kalkulators norāda lielāku starpību, jāizvēlas cita izmēra riepas, jo šādas zaudēs uz ceļa stabilitāti;
 • jāpievērš uzmanība spidometra rādījumam. Izvēloties lielākas riepas, spidometra rādījums palielināsies, savukārt, izvēloties mazākas, samazināsies. 

Ietaupi laiku, naudu un paplašini zināšanas, izvēloties jaunas riepas savam auto. Ienāc Aprekins.lv, atver sadaļu “Riepu kalkulators” un uzzini, kādas riepas ir piemērotākās, lai droši pārvietotos pa ceļu!