Auto līzings – atbildes uz jautājumiem, kāpēc izvēlēties!

Pavasaris ir iestājies, un, gadījumā, ja to esi nolēmis padarīt aizraujošāku, izvēloties jaunu automašīnu, bet ar paša līdzekļiem īsti nepietiek, nepieciešams izsvērt visas aizņēmumu formas. Šādā situācijā ir iespējams vērsties pie turīgiem kaimiņiem vai radiniekiem, taču ne visi piekritīs aizdot salīdzinoši lielāku naudas summu, ja nepieciešams iegādāties auto, un bieži vien pretimnākoši izrādās aizdevēji. Kredītdevējs, izvērtējot Tavas iespējas atmaksāt aizņēmumu, kā arī atbilstību noteiktajām prasībām, izlems, vai Tev piešķirt kredītu. Šādās situācijās pieejams kredītdevēju izsniegts auto līzings vai auto kredīts. Kas tie ir, kā abi aizņēmumi atšķiras un kā salīdzināt aizdevējus? Lasi un noskaidrot galveno informāciju rakstā!

Auto līzings un auto kredīts – abiem šiem aizdevumu veidiem ir viens kopīgs mērķis – piešķirt trūkstošos līdzekļus, lai segtu automašīnas iegādi situācijās, kad ar paša iekrājumiem nepietiek. Kā šie aizdevumi atšķiras un kas tiem raksturīgs?

Auto aizdevums – kredīts vai līzings

Atšķirības starp abiem šāda veida aizdevumiem ir diezgan lielas, un, kas ir vissvarīgākais – tās ietekmē arī aizdevuma atmaksu un saņemšanas iespējas. Lai arī varētu šķist, ka auto līzings un auto kredīts ir līdzīgi, tā nav. Atšķirības ir vairākas:

  • situācijas, kad ir piemērots aizņēmuma veids. Galvenokārt, izvēloties aizdevumu auto iegādei, jāņem vērā, ka auto līzings ir piemērots situācijās, kad vēlies iegādāties jaunu vai mazlietotu auto, kas ir dārgāks, savukārt auto kredītu, ja esi plānojis iegādāties nedaudz vecāku mašīnu;
  • aizņēmuma daudzums. Tā kā, izvēloties līzingu, tiek iegādāta jauna vai mazlietota mašīna, arī pieejamais aizņēmuma apjoms ir salīdzinoši lielāks, nekā tas ir, saņemot auto kredītu;
  • automašīnas īpašnieka noteikšana. Arī šis var būt noderīgs faktors, kas ietekmē kredīta veidu automašīnas iegādes gadījumā – ja, saņemot auto līzingu, jārēķinās, ka auto piederēs līdz aizdevuma atmaksas brīdim kredītdevējam, tad auto kredīta gadījumā ir pretēji – atmaksājot aizdevumu, transportlīdzeklis pieder kredīta ņēmējam;
  • pirmās iemaksas veikšana. Ja esi izvēlējies dot priekšroku auto līzingam, jārēķinās, ka aptuveni 10% apmērā no līzinga summas nāksies iemaksāt kredītdevējam jau līguma slēgšanas gadījumā, bet auto kredīta saņemšana nepieprasa pirmo iemaksu.
  • Dodot priekšroku auto līzingam, jāsaprot, kādās situācijās to iespējams saņemt. Ja Tev iepriekš nav bijušas problēmas ar kredītu atmaksu un Tev ir stabili ikmēneša ienākumi, ar auto līzinga saņemšanu problēmām nevajadzētu būt, bet ko darīt, ja kaut kas no tā nav? Lasi un uzzini raksta turpinājumā par auto līzingu dažādās situācijās!

Dažādiem cilvēkiem vienāds auto līzings!

Dzīves pagājušos notikumus ietekmēt nav iespējams, tāpēc kredītdevēji ne vienmēr katigoriski noraida tādus klientus, kuriem iepriekš bijušas problēmas ar aizdevumu atmaksu vai citas nepilnības. Kādi auto līzingi ir pieejami?

  • Auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi. Ja iepriekš, atmaksājot citu aizdevumu pie kāda kredītdevēja, nav izdevies dažādu apstākļu dēļ atdot aizdevumu paredzētajā laikā, nav pamata satraukumam, ņemot auto līzingu, jo daži aizdevēji piedāvā šādu opciju.
  • Auto līzings bez darba vietas. Ja nevari iesniegt pārskatu, kas apliecina Tavus ikmēneša ienākumus, jārēķinās, ka vajadzēs apliecināt, ka citos veidos gūsti naudu, lai varētu rast uzticību aizdevēju acīs, jo šādu liela apmēra aizņēmumu bez apliecinošiem datiem, kas paskaidrotu ienākumu daudzumu, visticamāk, nevarēši saņemt.

Lai nenāktos pārmaksāt, izvēloties nepiemērotu aizdevēju, ieteicams salīdzināt piedāvājumu. Kā to iespējams izdarīt? Pavisam vienkārši, izmantojot Lendeeno.com!

Lendeeno.com – palīgs, salīdzinot aizdevējus

Lendeeno.com mājaslapā atradīsi salīdzināšanas iespējas vairākiem aizdevējiem, tostarp auto līzinga gadījumā. Lai salīdzinātu, kādi ir auto līzingi pie dažādiem aizdevējiem, Tev:

  1. jāatver Lendeeno.com sadaļa “Auto līzings”;
  2. jāievada informācija – aizņēmuma apmērs, atmaksa, saņemšanas vecums u.c.
  3. jāiepazīstas ar rezultātiem un jāsalīdzina, kādas ir katra aizdevēja piedāvātās procentu likmes, izsniegšanas un atmaksas noteikumi.

Esi gudrs un izmanto Lendeeno.com, lai noskaidrotu, kas ir auto līzings un kādi ir aizdevēju izdevīgākie noteikumi, lai nenāktos pārmaksāt, atdodot kredītu aizdevējam!